Klasiskā ķermeņa masāža
Masāža esksistē tik pat ilgi, cik esksistē cilvēks. Galvenais šajā masžā ir saikne masierim ar cilvēku, kurš bauda masāžu. Pateicoties šai siknei atjaunojas balanss fiziskā, garīgā un dvēseliskā līmenī. Masāža laikā tiek aizskarta ne tikai āda, bet arī skeleta muskulatūra, kā rezultātā pastiprinās asinsrite un limfas.
Tieša iedarbība uz ādu iespaido visa organisma sistēmas, tai skaitā asinsrites sistēmu, kura nodrošina vielmaiņu; Masāža nodrošina lielu iedarbību uz limfām; Centrālajā nervu sistēmā notiek izmaiņas samazinot vai palielinot tās uzbudinātību; Masāža noņem nogurušo nervu muskulatūras sistēmu, paaugstina muskuļu darbaspēju, novērš to asimetriju, normalizē tonusu, likvidē muskuļu atrofiju; Skeleta muskulatūras tarucējumu ārstēšana noved pie kopējās labsajūtas, tā kā mugurkauls un kopējā nervu sistēma kontrolē orgānu darbību un pārējā organisma struktūru.
Neņemot vērā tīri tehnisko dalu, masāža dod iespēju vienkārši baudīt pieskārienus. Tās sajūtas mūsdienu sabiedrībā praktiski tiek ignorētas. Pieskārieni mierina, atvieglo sāpes, palīdz iegūt integritātes sajūtu, kas sekmē iekšējās cilvēka enerģijas dziedinošanu.
Masāža iedarbojas ne tikai fiziski, bet arī var mainīt dvēseles un emocinālo stāvokli stāvokli. Kopā ar fizisko sasprindzinājumu masāžas laikā aiziet skumjas aizkaitināmība, tā noņem stresu un nemieru. |
|